Dla dziecka w wieku przedszkolnym obcowanie ze sztuką jest ważnym fragmentem wychowania, dlatego kiedy tylko w Galerii pojawia się nowa wystawa, zabieramy tam naszych przedszkolaków.

Tym razem miały okazję obejrzeć malarstwo i rysunek Pani Adrianny Rękas i Pana Wiesława Stępnia.

Trzeba przyznać, że dzieci były pod wielkim urokiem niektórych obrazów, które dla nich przedstawiały jakiś magiczny, bajkowy krajobraz. Zwróciły też uwagę na rysunki postaci, które wyglądały jak z dawnej epoki. Po powrocie do przedszkola jeszcze długo dyskutowały o tym, co utkwiło w ich pamięci. To zadziwiające, w jaki sposób dzieci odbierają sztukę.

Tekst i zdjęcia: Irena Sempruch

Tekst i zdjęcia: Irena Sempruch