W dniu 15.01.2014 dzieci obejrzały spektakl kukiełkowy przygotowany przez Agencję Artystyczną „Paula”.   Bajka opowiadała historię zajączka , który został starszym bratem i czuł się z tego powodu nieszczęśliwy . Zajączek nie lubił swojej siostrzyczki i chciał być znowu jedynym synkiem rodziców. Kiedy jednak siostra  poważnie zachorowała, okazało się, że był gotów ruszyć w daleką i niebezpieczną drogę by ją ratować. W podróży przeżywał ciekawe i pouczające przygody, napotykał przyjazne mu i wrogie  postacie . Żadne przeszkody nie były w stanie zawrócić go z drogi. Wszystko skończyło się szczęśliwie, a zajączek  i dzieci oglądające przedstawienie dostali kilka dobrych rad.

W tym przedstawieniu pokazano dzieciom, że w życiu warto mieć przyjaciela, dobre serce i pomagać wszystkim , a kiedyś na pewno  to zaprocentuje .

W spektaklu wykorzystano piękne kolorowe dekoracje , które zmieniały się  trakcie przedstawienia

Spektakl zawierał wiele treści wychowawczych , które przekazywane były w bardzo jasny sposób .W spektaklu wystąpili:  Zajączek – Starszy Brat, Mama Zajączka, Bomilla, Dzik,Sowa,Papuga, Lis, Smok, Wiewiórka, Czarwonica oraz zacazrowany Ptak.

Dzieci nagrodziły spektakl gromkimi brawami.