Z okazji Dnia Dziecka dzieci z naszego przedszkola udały się na wycieczkę autokarową do Parku Wieloryba w Rewalu.Pogoda jak na zamówienie-ciepło i słonecznie, choć trochę wietrznie, humory dopisywały wszystkim. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci mogły spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielkim wielorybom, dowiedzieć się wreszcie, gdzie jest Nemo, a także poznać ryby, które spożywamy czy to w przedszkolu czy to w domu. Pani przewodnik przebrana za pirata oprowadzała nas po terenie, a my uważnie słuchaliśmy i przyglądaliśmy się niesamowitym stworom.Niektóre, jak wieloryb- wydawał z siebie dziwne dźwięki i tryskał fontanną wody.Kilkoro z nas troszkę zmoczył.Widzieliśmy ryby z Bałtyku, przedstawicieli najdziwniejszych, budzących częstokroć przerażenie, stworzeń morskich głębin, jak choćby samogłowy czy zwisłoszczęki (w obu przypadkach nazwy mówią same za siebie), a także wielkich mieszkańców oceanów:walenie, rekiny czy ogromne kałamarnice .Po przejściu całej ścieżki edukacyjnej przyszła pora na zasłużony odpoczynek i przekąski, a na mniej zmęczonych czekał fantastyczny plac zabaw.Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.