Grupy III i V wybrały się na wycieczkę do Galerii Sztuki Współczesnej na wystawę Malarstwo Krzysztofa Izdebskiego „Kriz Cruz- MALARSTWO”

Autor prac jest współczesnym artystą posługującym się tradycyjnym warsztatem malarskim. Prace malarskie wykonuje w technice olejnej oraz w pastelu. Obrazy tworzone przez niego nawiązują w warstwie technologicznej do tradycji malarstwa renesansowego. W warstwie tematycznej najczęściej podejmuje tematy klasyczne, alegoryczne, czasami także symboliczne. Dzieła tego artysty, najczęściej polemiczne przyprawione odrobiną ironii, programowo prowadzą dialog z pracami artystów historycznych.

Przedszkolakom wystawa bardzo się podobała, wybrały dzieła, które im się najbardziej podobają i większość dzieci wybrała obraz o nazwie Fe-Fic, pastel na papierze, ponieważ oprócz tego, że jest piękny jest także bardzo dużego formatu. Z niecierpliwością czekamy na kolejne ciekawe wystawy, które na pewno pójdziemy zobaczyć.