Już od wielu lat nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. W dniu 19 września nasza grupa Krokodylki w atmosferze emocjonalnego zaangażowania uczestniczyły w akcji i oczyszczały z odpadów ul Tarnowskiego.

Dzieci były pełne entuzjazmu, prześcigały się w noszeniu worków. „Uzbrojone” w rękawice ochronne i plastikowe worki na odpady przemierzały znajome uliczki. Mimo, że mieszkańcy dbają o swoje posesje, śmieci niestety nie brakuje. Wyrzucają je przypadkowi przechodnie. Efektem akcji było zebranie trzech dużych worków pełnych śmieci. Po akcji przedszkolaki miały możliwość spróbować podnieść te worki i w większości były zaskoczone, że taki wielki niepotrzebny ciężar musi dźwigać nasza planeta.

Daniel Miszke