Dziś zawitali do naszego przedszkola artyści z z Teatru,,Duet” z Krakowa ze spektaklem pt.,,Pszczółka Kaja i przyjaciele”. Nie wszystkie dzieci znają przygody Pszczółki Kai, dlatego dziś mogły je przeżyć wspólnie z aktorami.Bajka opowiadała o przygodach sympatycznej pszczółki i jej przyjaciela trutnia Śmieszka,  przekazując w przystępny sposób dużo wiedzy przyrodniczej. Dzieci poprzez tę bajkę poznały różne owady i zwierzęta,a także ich zwyczaje oraz wygląd. Dzieci bardzo ładnie naśladowały żuczka toczącego roślinną kulkę,  dżdżownicę, wykazały wiedzę  jakie owady mają kolory, jakie wydają dźwięki – no i oczywiście co robią,  np. pszczółka – miodek.

Spektakl bardzo się dzieciom podobał i żywo reagowały na grę aktorską, tym bardziej, że były zapraszane na scenę, aby wspólnie z artystami odgrywać niektóre scenki.