W Przedszkolu nr 8 realizowany jest program,, Bezpieczny Przedszkolak” W ramach programu gościliśmy przedstawicieli Policji, którzy w przystępny sposób rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie: nad wodą, na plaży, na ulicy, na placu zabaw. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat zasad zachowania wobec agresywnych psów-demonstrowały, postawę obronną, wiedzą też, jak odmawiać, gdy nieznajomy próbuje poczęstować dzieci słodyczami lub zaprosić do domu, czy samochodu. Znają numery alarmowe Policji, Pogotowia i Straży Pożarnej, oraz numer 112. Ta wiedza jest dzieciom niezbędna, aby mogły w pełni bezpiecznie i radośnie spędzać wakacje, a tym bardziej cenna, że przekazywana przez osoby, które są dla dzieci pewnym autorytetem, bowiem gościły w naszym przedszkolu już nie raz .Dziękujemy za miłe spotkanie.