06 kwietnia 2017 roku odbyło się przedstawienie dla rodziców „Skarb – w świecie wierszy Jana Brzechwy”. Przygotowania do inscenizacji trwały już od kilku tygodni, a mali aktorzy ćwiczyli swoje role z wielkim zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy. Ku zadowoleniu dzieci coraz więcej miejsc zapełniało się na sali. Nasi aktorzy – wobec ukochanych członków swojej rodziny – z dumą i odwagą prezentowali przygotowane wiersze. Żuczki zmierzyły się z tremą, by móc poczuć się przez chwilę jak prawdziwi aktorzy. Przerywnikiem podczas recytacji wierszy były piosenki z filmu Akademia Pana Kleksa. Dziecięca interpretacja wierszy J. Brzechwy była bardzo interesująca, wykorzystano kostiumy sceniczne, rekwizyty i grę aktorską (gesty i ruchy). Wszystkie występujące dzieci spotkały się z ogromnym uznaniem publiczności, nagrodzono je oklaskami oraz gratulacjami.