W środę przedszkolaki z grupy I wykonały pracę plastyczną „Ul”, polegającą na przyklejeniu na kartkę dwóch figur: prostokąta i trójkąt wycięte z papieru, przyklejeniu pszczółki i pomalowaniu odpowiednim kolorem farby. Krasnoludki zadanie wykonały według przygotowanej instrukcji. Przyglądając się obrazkom, dzieci same opowiedziały jakie materiały będą niezbędne do wykonania pracy. Następnie z przygotowanych materiałów przedszkolaki same wybierały sobie co im jest potrzebne i zajmowały miejsce przy stole. Wszystkie dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem, pomimo że materiały nie były przygotowane na stanowiskach pracy, a dzieci musiały same sobie przynieść do stołu. Krasnoludki podczas zajęć były skupione i od czasu do czasu spoglądały na instrukcję, starając się wykonać pracę precyzyjnie i dokładnie.