Na zajęciach plastycznych dzieci z grupy I wykonały karmnik. Na początku tygodnia dzieci poznały nazwy ptaków, które odlatują na zimę i te które zostają. Przedszkolaki dowiedziały się, jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą. W kolejnym dniu z przygotowanych, wyciętych materiałów miały za zadanie ułożyć karmnik, a następnie przykleić na kartkę. Krasnoludki starały się bardzo starannie wykonać pracę, zwracały uwagę na szczegóły. Następnie do gotowego karmnika przyklejały ziarenka dla ptaków. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych i orientacyjno – porządkowych  „ Ptaki w karmniku”, „Ptaszki jedzą, ptaszki śpią”. Podsumowaniem tygodnia był spacer w okolicach Przedszkola, poszukiwanie i  obserwowanie ptaków oraz ich dokarmianie.