W ubiegłym tygodniu wybraliśmy się w podróż po Polsce. Poznaliśmy największe miasta w Polsce oraz interesujące miejsca, które warto odwiedzić. Poznaliśmy stolicę Polski oraz nasze symbole narodowe a także pokazywaliśmy na mapie Morze Bałtyckie, obszar gór oraz najdłuższą rzekę Polski- Wisłę. Wysłuchaliśmy hymnu Polski oraz dowiedzieliśmy się, jaką należy przyjąć postawę podczas odśpiewywania hymnu Polski. Poćwiczyliśmy sprawność naszych paluszków- wydzieraliśmy kawałki czerwonego papieru i wyklejaliśmy nimi flagę Polski. Wysłuchaliśmy legendę pt. ,,Wars i Sawa”- ćwiczyliśmy umiejętność wypowiadania się pełnymi zdaniami. Kolorowaliśmy godło Polski według ustalonej legendy na którą składały się- kolory i figury geometryczne- prawie wszystkim udało się wykonać prawidłowo to zadanie. Przez cały tydzień przynosiliśmy do przedszkola książki o interesujących miejscach w Polsce- czytaliśmy je każdego popołudnia oraz oglądaliśmy przepiękne fotografie. Chętne dzieci przyniosły także pocztówki z miejsc do których podróżowały. W wolnym czasie układaliśmy puzzle, które ilustrowały mapę Polski z charakterystycznymi elementami dla każdego regionu. Udało nam się także utworzyć Wisłę w naszej Sali- usiedliśmy na dywanie tworząc Wisłę.