W kwietniu dzieci z grupy II w czasie całego tygodnia poznawały inne państwa. Dzieci były zaskoczone, że jest ich tak dużo, że niektóre są małe a inne duże. W ramach działań związanych z tym blokiem tematycznym, przedszkolaki słuchały muzyki z różnych stron świata, oglądały souveniry, poznawały proste zwroty w innych językach, tańczyły grecki taniec „Zorbę” a także samodzielnie wykonały pyszną grecką sałatkę.

Biedroneczki z wielkim zapałem kroiły warzywa ( przy użyciu noży dla dzieci), wyciskały sok z cytryny a także czosnek. Wszystkich produktów potrzebnych do wykonania sałatki kosztowały oraz określały ich smak.  Samodzielne przygotowanie posiłków sprawia dzieciom ogromną frajdę, a i takie danie smakuje zupełnie inaczej.