W dniu dzisiejszym odwiedziliśmy Muzeum Oręża Polskiego-Oddział Historii Miasta.

Oddział Historii Miasta mieści się w zabytkowym Pałacu Braunschweigów .

W trzech salach znajdują się ekspozycje stałe poświęcone historii Kołobrzegu oraz kolekcja narzędzi pomiarowych-wag i odważników.

O naszym mieście wiemy już bardzo dużo.Tym razem poznawaliśmy zbiory archeologiczne, bo ziemia kryje wiele niespodzianek i podczas prac wykopaliskowych udaje się wydobyć wiele cennych przedmiotów.Dziś w muzeum mogliśmy obejrzeć eksponaty z dawnych czasów, m.in.grzebienie,dawne zabawki dziecięce, naczynia gliniane, metalowe, ozdoby z bursztynu, obuwie ze skóry, sakiewki na pieniądze, różne wagi i odważniki.Obejrzeliśmy też prezentację multimedialną pokazującą Kołobrzeg na przełomie XIX i XX wieku.Miasto wyglądało zupełnie inaczej niż dziś.Wiemy też, że dawno temu w Kołobrzegu wydobywano sól. Do dziś istnieją źródła solankowe.

Widzieliśmy też wystawę poświęconą przyrządom nawigacyjnym, sprawdziliśmy działanie przechyłomierza i mogliśmy poczuć, jak to jest stać za sterem statku, a także zaobserwować, jak szaleje kompas i że czasami pokazuje zupełnie inną stronę świata niż powinien.To była ciekawa lekcja.