Ostatnio grupa Żuczków bardzo aktywnie rozwija kompetencje matematyczne. Tym razem jednak wszystko działo się w dowolnie wybrane sposoby przez dzieci. Ustaliliśmy zasady pracy, a następnie dzieci dowolnie pracowały przy bardzo odmiennych aktywnościach tj. malowanie, budowanie oraz lepienie cały czas utrwalając umiejętności związane z cyfrą 4. Mimo dużej swobody podczas zajęcia dzieci wykazały się dużą odpowiedzialnością – przestrzegały ustalonych zasad oraz współpracą – każde zadanie wymagało umiejętności porozumienia się z resztą zespołu. Jednocześnie udało się powtórzyć piosenki poznane w przedszkolu. Warto zwrócić uwagę, że na koniec dzieci potrafiły przepięknie uporządkować i zadbać o swoją salę.