Muchomorki w poniedziałek rano otrzymały tajemniczy list od Pani Jesieni. Aby powitać jesień dzieci wybrały się na spacer do parku, tam czekały na dzieci zadania, które przygotowała dla nich Pani Jesień.  Muchomorki musiały poszukać symboli jesieni, które przyniosły do kącika przyrodniczego, z tym zdaniem dzieci nie miały żadnego problemu, ponieważ każdy przedszkolak wie, że największymi skarbami są kasztany, kolorowe liście, żołędzie; kolejnym zadaniem było wykonanie kilku ćwiczeń na świeżym powietrzu, a na końcu wspólne zabawy chustą animacyjną „Chowamy się przed panią jesień”, „Jesienna wichura”. Podczas spaceru dzieci poznawały nazwy drzew, oglądały liście i owoce drzew. Pogoda nam dopisała, to był miło spędzony czas.