W ubiegłym tygodniu rozmawialiśmy o polskich symbolach narodowych, dowiedzieliśmy się czym jest patriotyzm. W ramach edukacji plastyczno- technicznej wykonaliśmy plakat ,,Polskie Symbole Narodowe”. Plakat wykonywaliśmy w oparciu o przygotowane instrukcje. Naszym zadaniem było wykonanie według instrukcji godła Polski przy użyciu płatków higienicznych i wyciętych materiałów, flagi Polski poprzez wydzieranie i wyklejanie kawałków białego i czerwonego papieru, hymnu Polski, poprzez ułożenie i przyklejenie nut Mazurka Dąbrowskiego (każda grupa samodzielnie wybierała poziom trudności puzzli, kolor czerwony- wersja trudna, kolor- zielona-wersja łatwiejsza) a także przyklejaliśmy mapę polski- wyklejając Wisłę, morze i góry. Wszyscy świetnie ze sobą współpracowaliśmy, wygospodarowaliśmy sobie miejsce pracy. Podczas zajęć, jak zawsze użyty został hałasomierz, który określał poziom hałasu (,,szepczące rybki”), a także sygnalizator świetlny określający charakter pracy oraz zegar, który odmierzał czas na wykonanie zadania. Grupy wraz z samodzielnie wybranymi liderami bardzo starannie i skrupulatnie wykonywali swoje prace. Na koniec usłyszeliśmy dźwięk piosenki, która zaprosiła nas do porządkowania stanowisk pracy. Następnie dokonaliśmy autorefleksji i samooceny efektów naszej pracy. Dzieci już coraz lepiej i bardziej obiektywnie oceniają siebie, swój wkład w wykonaną pracę, a także swoich rówieśników. Nasze piękne plakaty można podziwiać na wystawie w szatni przedszkola!