Odwiedziny funkcjonariuszy policji odbyły się w każdej grupie, pogadanki dotyczyły szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak się poruszać po ulicy, żeby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych dla dziecka, komu mogę powiedzieć jak się nazywam, a komu nie?….

Nasze przedszkolaki posiadają takie wiadomości i swoją wiedzą podzieliły się z Policjantami. Pokazały również, że są odpowiedzialni i wiedzą jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu.

Panowie policjanci chętnie opowiedzieli przedszkolakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy, o zasadach obowiązujących w ruchu drogowym,a szczególnie jak należy przewozić dzieci w samochodzie i jakie skutki niesie za sobą jazda bez fotelika i nie zapiętych pasów.

Następnie razem z Policjantami wszystkie grupy wyszły na przejście dla pieszych, gdzie pokazano nam jak prawidłowo powinniśmy korzystać z przejścia, aby bezpiecznie dostać się na drugą stronę ulicy

Serdecznie dziękujemy Pani i Panom Policjantom za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa dotyczącego ruchu drogowego i bezpiecznej zabawy nasi podopieczni wręczyli policjantom pamiątkowy Dyplom i słodki upominek..