11 października 2017 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Kołobrzegu. Podczas spotkania z maluchami policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie. Pani policjantka wyjaśniała maluszkom i starszakom, jak bezpiecznie dotrzeć do przedszkola i radziła, w jaki sposób przechodzić przez jezdnię. Uświadamiała także dzieciom, jak ważne jest podróżowanie dziecka w foteliku samochodowym oraz noszenie przy odzieży elementów odblaskowych. Zaprezentowała również elementy umundurowania wykorzystywane w służbie policyjnej. Na zakończenie wszystkie dzieci wspólnie z policjantem, przećwiczyły bezpieczne przejście przez pasy. Dzieci zapamiętają, że przechodząc przez przejście dla pieszych nie należy biec ani spacerować, że trzeba przez nie przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Spotkanie policjantów z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Nie od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą. Serdecznie dziękujemy policjantom za wspaniałe przeżycia oraz przybliżenie i usystematyzowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.