Już od samego początku było wiadomo, że jeśli temat o zwierzętach domowych- to Piotruś. Piotruś w naszej grupie znany jest z tego, że posiada ogromną wiedzę w tej dziedzinie, a więc z pomocą swoich rodziców przygotował zajęcie dla całej grupy na temat zwierząt domowych. Piotrek świetnie sprawdził się w roli prowadzącego, potrafił przekazać swoją wiedzę, ale również zadawał pytania, a w razie konieczności potrafił zapanować nad grupą. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jakie możemy mieć zwierzęta w domach, jakie wydaja odgłosy, jak należy o nie dbać, czym karmić. Dzieci rozwiązywały zagadki na temat zwierząt, układały puzzle oraz kolorowały obrazki ulubionych zwierząt. Piotruś do samego końca dbał o każdy szczegół, przypilnował, aby każdy dokończył swoją pracę, ocenił je przybijając odpowiednią pieczątką oraz pomógł w wywieszeniu prac na wystawie. Dzieciom taka forma zajęć bardzo się spodobała i nagrodziły Piotrusia ogromnymi brawami i teraz każdy z naszej grupy chciałby zostać ekspertem. Ogromne podziękowania dla rodziców Piotrusia za przygotowanie i poświecenie swojego czasu, by pomóc mu w organizacji zajęcia.