Tradycją naszego Przedszkola jest, iż we Wrześniu odbywa się Piknik Integracyjny. Nie inaczej było w tym roku i podobnie jak w latach ubiegłych był to piknik sportowy. Dzieci mogły sprawdzić swoją sprawność fizyczną wykonując zadania na poszczególnych stacjach. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymywało się pieczątkę. Zdobycie siedmiu różnych pieczątek uprawniało do odbioru nagrody. Rodzice również mogli się wykazać swoimi umiejętnościami w przygotowanych dla nich konkursach. Spalone kalorie można było uzupełnić pysznymi domowymi ciastami, pieczonymi przez rodziców, kiełbaskami z grilla, a także „przedszkolną” zupą pomidorową. Celem spotkania była nie tylko integracja „społeczności przedszkolnej”, ale także dobra zabawa. I sądząc po komentarzach – cele te udało się osiągnąć.

Joanna Maląg