Dnia 24.10.2017 nasze zajęcia poświęciliśmy zagadnieniu ,,Pies przyjacielem człowieka”. Tego dnia próbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego psa uważa się za przyjaciela człowieka oraz jaką rolę pełni pies w życiu człowieka. Omówiliśmy sobie zasady opieki nad psem, a także potrzeby naszych pupili. W ramach zajęć z edukacji plastycznej wyklejaliśmy psa kawałkami włóczki. Zadaniem dzieci było pocięcie włóczki na drobne kawałki i wyklejanie nią sylwety psa. Włóczka pełniła rolę sierści psa. Dzieci z wielkim zaangażowaniem zabrały się do pracy; samodzielnie wybierały materiały potrzebne im do wykonania zadania oraz wybierały sobie miejsce wygodne do pracy. Podczas pracy towarzyszyła nam piosenka ,,Popatrzcie na jamniczka”, która utkwiła w naszej pamięci. To był niesamowity dzień! Nasze praca można podziwiać w szatni przedszkola.