Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny – 21 marca – był w naszym przedszkolu bardzo kolorowy i wesoły. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane w pięknych wiosennych kolorach lub przebraniach oraz przyniosły kolorowe gaiki- maiki. Uroczystość powitania Wiosny rozpoczęła się od próby pożegnania się z Zimą, ale ona uparcie chciała zostać w naszym przedszkolu i musieliśmy wykonać wiele zadań, po których wykonaniu Zima obiecała, że ustąpi miejsca Wiośnie. Wszystkie dzieci z entuzjazmem i zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, uczestniczyły w grach i zabawach ruchowych oraz każda z grup przedstawiła wybraną piosenkę ze specjalną dedykacją dla Pani Zimy. W trakcie zabaw dziewczynki z koła tanecznego również zaprezentowały swoje umiejętności i pięknie dla nas zatańczyły. Ogromnie nas ucieszyło to, że pomimo nie ciekawej zapowiadanej prognozy pogody, zrobiło się w ciągu dnia bardzo słonecznie i wiosennie, dzięki czemu mogliśmy zabrać gaiki- maiki, instrumenty oraz dobry humor i wybrać się na długi wiosenny spacer.