24 października 2014 r. w Przedszkolu Miejskim Nr 8 w Kołobrzegu odbyła się uroczystość „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to moment, w którym dzieci , które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola stały się pełnoprawnymi przedszkolakami.Z grupy I i VI do pasowania przystąpiły wszystkie dzieci, a z pozostałych grup tylko nowoprzybyłe.

Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne: śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze.Najtrudniej było naszym maluszkom, bowiem na sali zasiadali rodzice i dzieci najchętniej znalazłyby się w ich objęciach. . Po części artystycznej nastąpiło pasowanie .Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała każde dziecko, wypowiadając formułkę,,pasuję ciebie na przedszkolaka”. Dzieci oraz rodzice złożyli uroczyste przyrzeczenie, a na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Był to szczególny dzień nie tylko dla dzieci, ale także rodziców, nie jednemu z nich łezka zakręciła się w oku.vPo uroczystości dzieci wraz z rodzicami udali się do swoich sal, gdzie czekały na nich pyszne torty z napisem,,Pasowanie na Przedszkolaka”.