Dziś jest nasze Pasowanie
Są tu nasze drogie panie.
Już od dzisiaj przyrzekamy,
że przedszkole pokochamy.
Wszyscy pięknie dziś ubrani,
uśmiechnięci, uczesani.
Dzień ten w sercach nam zostanie zaraz będzie Pasowanie!

23 października odbyło się w naszym przedszkolu wyjątkowe święto. Tego dnia dzieci z grupy II, zostały Pasowane na Przedszkolaka. Uroczystość była wyjątkowa i pełna wzruszeń. Wszystkie Biedronki od rana były bardzo przejęte i z wielką powagą oraz niecierpliwością, wyczekiwały momentu, w którym Pani Dyrektor oficjalnie mianuje ich Przedszkolakami. Tę wyjątkową akademię przygotowały dzieci z grupy Krokodylki przy pomocy Pani Justynki, które specjalnie dla Biedroneczek oraz przybyłych gości zatańczyły taniec współczesny oraz ludowy, a także zadeklamowały piękne wiersze. Mimo wielkie tremy, swoje umiejętności recytatorskie oraz wokalne po raz pierwszy zaprezentowały także dzieci z grupy II Oczywiście najbardziej wzniosłą chwilą, był moment w którym Pani Dyrektor każdego z osobna pasowała na Przedszkolaka przy pomocy „magicznego” ołówka. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały wyjątkowy album, w którym będą mogły dokumentować swoje przedszkolne chwile.
Na zakończenie dzieci wraz z rodzicami zasiadły do stołu, aby ten dzień uczcić pysznym tortem.