Dnia 23.10.2012 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowanie na Przedszkolaka. Do pasowania przystąpiło 71 przedszkolaków a wśród nich ,,Krasnoludki” dzieci z grupy I, które we wrześniu po raz pierwszy przestąpiły progi przedszkola.

Uroczystość była podzielona na 2 części – dla maluszków i dla starszych. W uroczystości uczestniczyli rodzice, babcie i dziadkowie.. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się dzielnie.

Dzieci z grupy V i VI przygotowały program artystyczny: tańce, wiersze, piosenki. Następnie dzieci z poszczególnych grup przystąpiły do pasowania i stały się prawdziwymi przedszkolakami. Po pasowaniu dzieci złożyły przyrzeczenie przedszkolaka. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki,a na salach czekał na nich tort.