Dnia 19.10.2012 r. w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na Przedszkolaka. Do pasowania przystąpiło 60 dzieci, a wśród nich najmłodsze pociechy, które we wrześniu po raz pierwszy przestąpiły progi przedszkola.

Sama uroczystość była podzielona na 2 części – dla maluszków i dla starszych, ze względu na to, że na tę uroczystość zostali zaproszeni rodzice. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się dzielnie. Zanim dzieci przystąpiły do pasowania, zatańczył dla nich zespół,, Roztańczona Ósemka”, a krótki program artystyczny przygotowała grupa Krokodylków. Rodzice też złożyli przyrzeczenie następującej treści:

„Przyrzekamy wszyscy razem tak jak nasze dzieci,

Że będziemy Wam pomagać, czy deszcz pada, czy też słońce świeci.

Na imprezy i pikniki chętnie przybędziemy,

W konkursach i przeglądach udział też weźmiemy.

Swoich dzieci i nauczycielek nigdy nie zawiedziemy.

Co dzień rano swe pociechy Paniom powierzymy,

Bo jak swoje je kochają i zawsze o nie dbają”

Dzieci, a właściwie prawdziwe przedszkolaki, otrzymały pamiątkowe dyplomy, książeczki, a w sali czekał na nich smaczny torcik.