Dnia 16 listopada już po raz drugi zawitała do nas mama Blanki. Tym razem Pani Justyna wybrała książkę „Prawdziwy Przyjaciel”. Opowiadała ona o Zajączku, który chętnie służył pomocą wszystkim swoim leśnym przyjaciołom, lecz pewnej nocy nadeszła powódź i rwąca rzeka porwała jego dziecko.  Przyjaciele zajęci swoimi sprawami, nie kwapili się z pomocą w ratowaniu malucha. Jednak niektóre zwierzęta zreflektowały się i pomogły swojemu przyjacielowi. Historia o Zajączku pokazała dzieciom, że warto mieć przyjaciół warto pomagać innym, lecz należy odróżniać prawdziwą przyjaźń od tej złudnej. Na zakończenie mama Blanki każdemu z dzieci wręczyła naklejkę. Jeszcze raz bardzo dziękujemy Pani Justynce za poświęcony czas dzieciom.