Ostatni tydzień w naszej grupie spędziliśmy bardzo dużo rozmawiając o owocach, które możemy spotkać w naszych polskich sadach. Jak się okazało każdy z grupy doskonale rozpoznaje nie tylko po wyglądzie, ale również po kształcie, zapachu i smaku takie owoce jak jabłko, gruszka i śliwka. Wszyscy doskonale wiedzą jak nazywają się drzewa, z których takie owoce możemy zrywać. Aby zostać w tym temacie nasze prace plastyczne oczywiście musiały być mocno powiązane z owocami, dlatego wykonaliśmy wspólne kosze z owocami, które dzieci wyklejały kawałkami kolorowego papieru oraz ulepiliśmy przepiękne owoce z kolorowej masy solnej, którą oczywiście musieliśmy wcześniej sami zrobić. Zadania z tablicy zadań były również związane z owocowym sadem, dlatego wszystkie dzieci chętnie je wykonały.