Chleb, bułki, rogale, drożdżówki to artykuły, które dzieci i dorośli spożywają codziennie. Przedszkolaki z grupy II sprawdziły jak robi się pieczywo. Najpierw wspólnie ułożyły historyjkę obrazkową „Od ziarenka do bochenka”. A kiedy już wszystko wiedziały, same spróbowały upiec chlebek. Ale zanim dzieci przystąpiły do formowania ciasta, musiały zrobić mąkę. Ziarenka zboża są bardzo małe a wyłuskanie ich bardzo, bardzo trudne, ale dzielne Biedronki poradziły sobie z tym wyśmienicie. Następnie przyszedł czas na rozgniatanie ziaren i sprawdzenie co znajduje się w środku i co się stanie jak ziarna się utrze. A powstała Nam – mąka. Do mąki dodaliśmy wody i soli i powstała wspaniała masa solna, z której dzieci wyczarowały swoje ulubione pieczywo.

Teraz Biedronki zjadając pieczywo wiedzą, ile sił i trudu muszą włożyć młynarze i piekarze abyśmy mogli delektować się tymi smakołykami.