Dnia 12.05.2017r. grupa II została zaproszona przez tatę Piotrusia- Pana Perskiego na obchody jubileuszu 50- lecia istnienia jednostki wojskowej. Dzieci miały możliwość wysłuchania utworów muzycznych o tematyce patriotycznej, a także mogły obejrzeć prawdziwą defiladę. Tego dnia na dzieci czekała wielka niespodzianka. Nasze Biedronki miały możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, a także mogły wejść do wojskowych samochodów. Dzieci w wielkim skupieniu słuchały o opowiadanym sprzęcie, zadawały bardzo dużo pytań. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani pysznymi cukierkami. Po powrocie do przedszkola dzieci opisywały mundury żołnierzy oraz symbole narodowe obecne podczas uroczystości. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspaniała lekcję.