Dzień Dziecka jest dopiero za kilka dni, ale w naszym przedszkolu świętujemy już od dziś, przez cały ten tydzień.

W dniu dzisiejszym na dzieci czekały dwie atrakcje. Pierwszą było przedstawienie pt,, O królewnie czarodziejce”- na podstawie bajki Józefa Ignacego Kraszewskiego pod tym samym tytułem. Spektakl wystawiony był przez artystów z Teatru,, Trakt” z Wrocławia.

Lalki- marionetki, które były na scenie miały wielkość dorosłego człowieka. Przedstawienie było interaktywne, zachęcało dzieci do pobudzania wyobraźni, a angażowanie dzieci jako rycerzy starających się o rękę księżniczki było po prostu przezabawne.,, Rycerze musieli wykazać się nie lada umiejętnościami typu; sprzątanie, cerowanie dziur w niebie czy też taniec z księżniczką. Ach! Chyba najważniejszą umiejętnością miał być taki ukłon, który zmiata pyłek z butów księżniczki. Rycerze sprawdzili się w tym doskonale.

Niestety, księżniczka żadnego z nich nie wybrała na męża.

Przedstawienie oglądały wszystkie dzieci i jeszcze długo po spektaklu dyskutowały o tym, co widziały.

Druga atrakcja czekała na dzieci w ogrodzie przedszkolnym. Był tam wielki dmuchany zamek, zjeżdżalnia oraz trampolina. Każda grupa miała wyznaczoną porę korzystania z tych urządzeń. Dzieci szalały i w ogóle nie było widać po nich zmęczenia, a buźki tylko promieniały radością.,, Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.”