W dniu dzisiejszym wszystkie przedszkolaki pojechały autokarami za miasto, na całodniowy piknik Dzieci zabrały ze sobą plecaczki z ulubionymi słodkościami, a także wyjątkowo dobre humory. Pogoda nas rozpieszczała-słoneczko świeciło a w sam raz. Kiedy dotarliśmy na miejsce- dzieci rozgościły się i zaczęła się zabawa. Ponieważ teren ,na którym gościliśmy posiada sprzęt terenowy, dzieci korzystały z niego, huśtały się na huśtawka, przechodziły po równoważni, grały w piłkę, w badmintona, a także brały udział w zabawach z chustą animacyjną.

Po zabawie przyszła pora na ciepły posiłek-była tak lubiana przez dzieci zupa pomidorowa oraz kiełbaski z grilla. Po posiłku poszliśmy zwiedzać ujęcie wody dla naszego miasta, byliśmy tez na łące i obserwowaliśmy przez lupy, co w trawie piszczy, spacerowaliśmy po lesie, nasłuchując śpiewu ptaków. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. Po całym dniu, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola, gdzie czekali już na nas nasi rodzice.