W ubiegłym tygodniu grupa II wybrała się w niezwykłą podróż w kosmos. Naszym tematem przewodnim był kosmos. W ramach zajęć poznaliśmy nazwy planet, dowiedzieliśmy się, jak nazywa się nasza galaktyka, oraz każda Biedronka dobrze już wie, że nasza planeta nazywa się Ziemia. Omówiliśmy strój kosmonauty oraz dowiedzieliśmy się, po co odbywają się podróże w kosmos. Przez cały tydzień przynosiliśmy do przedszkola książeczki z ciekawostkami o kosmosie. Codziennie je oglądaliśmy oraz czytaliśmy. Każdy opisał, jak według niego wygląda kosmita. W ramach edukacji matematycznej umieszczaliśmy i liczyliśmy rakiety na poszczególnych planetach zgodnie z opowieścią o podróży dzieci w kosmos (pracowaliśmy w parach). Następnie z figur geometrycznych według wzoru ułożyliśmy rakietę. Naszym zadaniem było nie tylko ułożenie rakiety, ale także policzenie z ilu i z jakich figur składa się nasza rakieta. W ramach współpracy z grupą III, która podzieliła się z nami plakatem przedstawiającym kosmitów w statku kosmicznym; wykonaliśmy sobie zdjęcia, w których wcieliliśmy się w kosmitę. To był bardzo kosmiczny i niezwykły tydzień!