W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy V rozmawiały o zmysłach- poznały nazwy zmysłów oraz części ciała odpowiadające danym zmysłom. Dowiedzieliśmy się, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią zmysły, dzięki którym poznajemy otaczającą nasz rzeczywistość.

Za pomocą zmysłu- słuchu: rozpoznawaliśmy różnorodne dźwięki oraz odgłosy wybranych zjawisk przyrodniczych. Za pomocą zmysłu- węchu: poznawaliśmy i rozpoznawaliśmy różnorodne zapachy przypraw. Ćwiczyliśmy spostrzegawczość wzrokową – rozwiązywaliśmy zagadki wzrokowe. Za pomocą zmysłu- dotyku badaliśmy ,,Magiczne baloniki”- próbowaliśmy odgadnąć co kryje się we wnętrzu baloniku, a były to kasza, sól, ziarna grochu, kukurydzy, fasoli itp. Szukaliśmy w grochu ukrytych zabawek, a także opisywaliśmy nasze odczucia związane z chodzeniem bosymi stopkami po dywanie sensorycznym; opisywaliśmy czy stawanie na danym elemencie sprawia nam przyjemność a może powoduje dyskomfort, czy jest to ciepłe, czy zimne. Na zakończenie otrzymaliśmy masę sensoplastyczną oraz różnorodne ziarna zbóż i przyprawy; wałkowaliśmy, ugniataliśmy, wycinaliśmy różnorodne wzory za pomocą foremek oraz ozdabialiśmy je ziarnami i przyprawami. Zabawa sprawiła dzieciom wiele radości i nie miała końca!