W ubiegłym tygodniu naszym motywem przewodnim było zdrowie. W ramach zajęć dowiedzieliśmy się czym jest zdrowie, choroba. Poznaliśmy zawód lekarza, pielęgniarki oraz wybranych specjalistów- lekarzy. Oglądaliśmy atrybuty lekarza oraz przedmioty, które musza znaleźć się w każdej domowej apteczce. Utrwaliliśmy etapy mycia zębów a także poznaliśmy zasady zdrowego odżywiania. Każde dziecko samodzielnie wykonało piramidę żywienia- kolorowaliśmy wybrane produkty, następnie wycinaliśmy je i przyklejaliśmy w odpowiednim miejscu na piramidzie. Ćwiczyliśmy także sprawność manualną- bandażowaliśmy nogę/ rękę kolegi/koleżanki wg instrukcji, wskazówek podanych przez panią. Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie z wykonaniem tego zadania.  Wykonaliśmy także pracę plastyczną ,,Zdrowe zęby mamy”. Naszym zadaniem było odrysowanie sylwety zęba i malowanie palcami przy użyciu pasty do zębów odrysowanej sylwety zęba. Wszystkie dzieci były bardzo zaangażowane w wykonanie prac. Tygryski wiedzą już wszystko o zdrowiu!