Dnia 28.09.2016 r. w grupie II zostały przeprowadzone zajęcia dotyczące emocji. Celem zajęć było rozwijanie umiejętności rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji. Tego dnia Biedronki uczestniczyły w zabawach z kostką emocji. Zadaniem przedszkolaków było rzucanie kostką, nazywanie emocji, która wypadła na kostce oraz pokazywanie za pomocą pantomimy emocji, która wypadła na kostce. Dzieci podawały także przykłady sytuacji, w której ostatnio odczuwały daną emocję oraz opowiadały, jak zachowują się gdy odczuwają daną emocję. Następnie zapoznały się z piramidą emocji i podjęły próbę definiowania danych emocji. Na zakończenie zajęć, zadaniem Biedronek było pokolorowanie emocji, którą w danej chwili odczuwały. Dzieci potrafiły opowiedzieć, dlaczego wybrały daną emocję. Biedronki już dobrze wiedzą, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami. To był bardzo emocjonujący dzień.