Dnia 24.03.2017r. grupa II utworzyła w swojej sali wiosenny kącik przyrodniczy. Tego dnia sadziliśmy cebulki kwiatów oraz dymkę cebuli. Zanim zabraliśmy się do sadzenia cebulek to przypomnieliśmy sobie zasady sadzenia oraz pielęgnowania roślin. Każda Biedronka aktywnie uczestniczyła w sadzeniu cebulek- dzieci nasypywały ziemię do doniczek, wsadzały cebulki, podlewały roślinki oraz ustawiały doniczki na parapetach. Każde dziecko miało możliwość obejrzenia cebulki. Następnie zabraliśmy się do siania rzeżuchy. Nasi dyżurni przygotowali stanowisko pracy, wybrane dziecko policzyło naczynia do których wysiewaliśmy rzeżuchę. Każda Biedronka została zaangażowana w wysiewanie rzeżuchy- jedne dzieci wykładały do naczynia watę, inne wysiewały nasionka, a jeszcze inne podlewały rzeżuchę. Już nie możemy doczekać się, aż nasze roślinki zaczną wyrastać! To było bardzo pracowite ale mile spędzone wiosenne popołudnie!