W tym tygodniu dzieci z grupy V rozmawiają o lesie i charakterystycznych elementach związanych z jesienią. Od tego tygodnia w naszej grupie rozpoczęliśmy niesamowite zajęcia. W grupie Tygrysków pojawili się świetni eksperci, którzy prowadzą zajęcia. Dnia 25.09.2017r. w rolę eksperta wcielili się Szymon oraz Natalka. Natalka przygotowała informacje nt. charakterystycznych zmian w przyrodzie jesienią oraz dary lasu, jesieni. Natalka bardzo dokładnie opisała zjawiska zachodzące jesienią; zaprezentowała dary lasu/ jesieni, które bardzo dokładnie opisała oraz zaprezentowała koleżankom i kolegom. To było bardzo dobrze przygotowane i przemyślane wystąpienie. Natomiast Szymonek w naszej grupie jest ekspertem od grzybów. Tego dnia Szymon przygotował piękne papierowe grzyby- muchomora czerwonego i prawdziwka, które opisał i przedstawił dzieciom. Następnie opowiedział nam, jak zbudowany jest grzyb; przedstawił nam zasady grzybobrania; dokonał podziału na grzyby jadalne i trujące oraz pokazał wybrane grzyby. Szymonek z dużym zaangażowaniem i przejęciem podszedł do zadania i bardzo dokładnie przygotował się do zajęć. To był niesamowity dzień. Serdecznie gratuluję dzieciom za odwagę oraz dziękuję Rodzicom za piękne przygotowanie dzieci!