W ostatnich dniach kwietnia Tygryski z naszego przedszkola, udały się na wycieczkę do Muzeum Kołobrzeskiego „Patria Colbergiensis”.Jest ono położone w sercu miasta, w zabytkowych podziemiach kołobrzeskiego Ratusza Miejskiego.

Dzięki ekspozycji zbudowanej z figur woskowych oraz za pomocą nowoczesnej multimedialnej formy przekazu i w pełni profesjonalnego oświetlenia, poznać można niezwykle barwną, magiczną historię Kołobrzegu. Przedszkolaki w czasie zwiedzania mogły wziąć do rąk granat ćwiczebny oraz szablę z czasów napoleońskich. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób, opowiedziała dzieciom jak wyglądały kołobrzeskie walki oraz jakie zwyczaje panowały kiedyś na kołobrzeskich plażach.

Władzom muzeum serdecznie dziękujemy za możliwość zwiedzenia tego niezwykłego miejsca oraz przybliżenie historii naszego miasta.