30 maja dzieci z grupy III, wybrały się na wycieczkę do ogródków działkowych na ul Janiska. Już sam przejazd sprawił dzieciom wielka frajdę ze względu na bardzo miłego pana, pasażera autobusu, który przez całą podróż grał na gitarze i harmonijce ustnej – wszyscy byliśmy zachwyceni jego umiejętnościami. Następnie spacerkiem udaliśmy się na działkę, gdzie czekały na dzieci niespodzianki oraz nowe wiadomości związane z przyrodą oraz środowiskiem. Muchomorki mogły obejrzeć narzędzia, których używa się do sadzenia i pielęgnacji roślin, samodzielnie zrobić dziurę pod roślinę cebulkową. Lecz największą radość sprawiło dzieciom koszenie trawnika, małą ręczną i oczywiście bezpieczną kosiarką. Dzieci zwiedziły i obejrzały każdą grządkę, próbowały sałaty oraz koperku prosto z ziemi i oczywiście zrywały kwiatki na bukiety dla swoich rodziców. Niestety mimo starań zachowania ciszy nie udało nam się zobaczyć rybek pływających w oczku wodnym, ale następnym razem na pewno nam się uda.

Takie przygody z przyrodą to wielka frajda i nauka, a piknik na trawie smakuje najlepiej.