Dlaczego z kranu leci ciepła woda? Dlaczego zimą w domu jest ciepło? Po co jest węgiel? Na te i inne pytania, Muchomorki szukały odpowiedzi zwiedzając Miejską Energetykę Cieplną w Kołobrzegu. W czasie wycieczki dzieci mogły obserwować jak w wielkich piecach spala się węgiel, jak do niego trafia, gdzie trafia ciepło z tych pieców oraz jak wygląda spalony węgiel. Najbardziej jednak wszystkim dzieciom podobał się piec, który może pomieścić 600 kg węgla i aby popatrzeć na ogień w nim to trzeba założyć specjalne okulary. Wycieczka do tego zakładu pomogła Nam zrozumieć wiele rzeczy oraz poznać nowe słowa.

Serdecznie dziękujemy Panu Jackowi Woźniakowi za zorganizowanie wycieczki, czas poświęcony w czasie zwiedzania oraz wiedzę, którą nam przekazał.