7 marca dzieci z grupy III, udały się na wycieczkę do Gabinetu Weterynaryjnego Pana Mariusza Brelika. Muchomorki cały tydzień rozmawiały o zwierzętach, poznawały ich zwyczaje, pozycje które należy przyjąć w razie ataku psa oraz tworzyły prace plastyczne związane z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Ale o leczeniu i odpowiedzialności związanej z posiadaniem zwierzęcia, najlepiej dowiedzieć się od Weterynarza. Pan Mariusz oprowadził przedszkolaki po gabinecie, pokazał sprzęt, który używany jest w trakcie zabiegów np. kroplówkę, USG i narzędzia stomatologiczne. Dzieci obserwowały jak specjalny komputer odczytuje próbkę krwi psa i dlaczego należy szczepić swoich milusińskich.

Pan doktor odpowiadał na wszystkie pytania przedszkolaków oraz wytłumaczył jak ważna jest odpowiedzialność i miłość w stosunku do zwierząt domowych.

Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi za umożliwienie poznania tego ciekawego zawodu.