W piątek 14 marca, dzieci z grupy III na zaproszenie Pani Moniki Mitury, mamy Pawełka udały się na wycieczkę do Urzędu Miasta. W tym wyjątkowym miejscu przywitały nas:Kierownik wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Elżbieta Korczewska, Inspektor ds. dowodów osobistych Pani Monika Mitura oraz Inspektor ds. obsługi kancelarii Skarbnika Miasta, księgowości i rozliczeń finansowych Pani Agnieszka Kołuda – Karsznia. Na wstępie dzieci miały okazję zobaczyć gabinet Pana Prezydenta Janusza Gromka, zasiąść w jego fotelu. O pracy Prezydenta oraz Urzędu Miasta opowiedział dzieciom Zastępca Prezydenta Miasta ds. gospodarczych Pan Andrzej Olichwiruk. Następnie Muchomorki udały się do gabinetu Skarbnika Miasta Kołobrzeg, Pana Grzegorza Czakańskiego, aby dowiedzieć się czym zajmuje się skarbnik i jak ważne jest jego stanowisko. Kolejnym miejscem, które zwiedziły nasze przedszkolaki była sala konferencyjna, w której odbywają się sesje Rady Miasta i zapadają najważniejsze decyzje dla Kołobrzegu. W tej sali aktualnie odbywa się wystawa fotograficzna pt. „Kołobrzeg pełen ciepła”, którą oczywiście obejrzeliśmy i próbowaliśmy odgadnąć jakie miejsca naszego miasta przedstawiają. Kolejnym punktem naszej wizyty, był wydział Spraw Obywatelskich, gdzie Pani Monika Mitura, opowiedziała dzieciom co to jest dowód osobisty, do czego on służy oraz jak można go wyrobić. Na pamiątkę każde dziecko otrzymało od Pani Moniki „dowód osobisty” ze swoim imieniem oraz torbę pełną upominków z logo naszego miasta od Wydziału Spraw Obywatelskich.

Kolejne niespodzianki czekały na Muchomorki w Kołobrzeskim Ratuszu. Tam udaliśmy się do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie Zastępca Kierownika, Pan Paweł Bogdański, zaprosił nas do sali ślubów aby przy dźwiękach Marsza Mendelsona opowiedzieć nam o swojej pracy oraz o ceremonii ślubnej.

Dzieci były zachwycone wycieczką, zadawały bardzo dużo pytań pracownikom Urzędu Miasta a kilkoro z nich postanowiło w przyszłości zostać Prezydentem.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice Miturze za zorganizowanie wspaniałej wycieczki oraz poświęcony Nam czas.