We wtorek 27.05.2014 Muchomorki udały się z wizytą do Biblioteki Dziecięcej. Dzieci miały okazję zapoznać się z pomieszczeniami biblioteki, pracą bibliotekarza jak również sposobem korzystania z biblioteki i czytelni. Pani Małgosia przygotowała dla przedszkolaków bardzo ciekawe zajęcia na temat zdrowego trybu życia. Dzieci musiały rozwiązać zagadki dotyczące uprawianych sportów przez bohaterów różnych bajek. Następnie wysłuchały bajeczki o ptaszku, który nazywał się Lenio. Był on strasznym łakomczuchem, co mu na zdrowie nie wyszło. Perypetie Lenia zapewne sprawią, że dzieci z mniejszym zapałem będą się domagać słodkości. Następnie dzieci segregowały żywność: zdrową umieszczały na tablicy, a niezdrową wyrzucały do kosza na śmieci. To były bardzo ciekawe zajęcia. A na ich zakończenie Pani Małgosia rozdała kolorowanki promujące zdrowy styl życia, które dzieci z przyjemnością pokolorowały. To była bardzo pouczająca lekcja na której dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Zapraszamy wszystkich rodziców, aby częściej odwiedzali ze swoimi pociechami naszą „piękną i bogatą” Bibliotekę Dziecięcą.