W Poniedziałek (15.04.2013.), dzięki uprzejmości Pani Magdy- wychowawczyni klasy III, mogliśmy odwiedzić i zwiedzić Szkołę Podstawową nr 8. Widzieliśmy więc: boisko szkolne i salę, w których odbywają się zajęcia- mogliśmy nawet zasiąść w szkolnych ławkach. Wiemy gdzie jest sekretariat Szkoły, stołówka, biblioteka szkolna, w której Pani bibliotekarka przygotowała dla nas ciekawą pogadankę. Zobaczyliśmy szkolną szatnię, która bardzo przypomina tę przedszkolną, choć szafki są trochę większe. Byliśmy w świetlicy, gdzie przez chwilę bawiliśmy się ze starszymi kolegami w zabawę „Chodzi lisek”. Na zakończenie uczniowie klasy III przygotowali dla nas krótki program artystyczny. Była to udana wizyta.