W dniu 27 listopada 2017 roku, dzieci z grupy Muchomorki wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej, aby poznać tajniki pracy strażaków. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, dowiedziały się także, że strażacy nie tylko  gaszą pożary, są wzywani również do  wypadków samochodowych, do powodzi, a czasem nawet do małego kotka, który utknie gdzieś na drzewie. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je oglądać z bliska, podziwiać wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Następnie Muchomorki zwiedziły stanowisko kierowania, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach, przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy – 112 . Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie.  Wizytę zakończyliśmy biorąc udział w zajęciach w nowo otwartej sali edukacyjnej „ Ognik”. Dzięki specjalnej symulacji, mogliśmy również zobaczyć, w jaki sposób rozprzestrzenia się dym w pomieszczeniu podczas pożaru. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę, która utrwalana będzie przy każdej okazji. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy mamie Weroniki oraz mamie Oskara za towarzyszenie nam w tej ciekawej wycieczce.