Dzieci z grupy „Muchomorki” odbyły wycieczkę do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach pod hasłem ,,Mali Patriocii”, które zostały przeprowadzone przez pracowników muzeum. Najpierw obejrzały wystawę eksponatów muzealnych. Dowiedziały się, w jaki sposób walczono o niepodległość naszej Ojczyzny. Następnie dzieci pracowały w zespołach układając ogromną flagę biało czerwoną. Następnie mogły wykazać się swoją wiedzą o naszym kraju podczas pytań zadawanych przez pracowników muzeum.  Przedszkolaki dowiedziały się również o tym, kiedy jest grany hymn Polski oraz jaką postawę należy wtedy przyjąć. Na zakończenie spotkania dzieci mogły potrzymać prawdziwą broń, którą walczono w Powstaniu Warszawskim oraz w walkach o Kołobrzeg miały również możliwość zebrania różnych pamiątkowych pieczątek.  Wizyta w muzeum była bardzo ważną lekcją patriotyzmu.