W czwartek, 21.02.2013., grupa III wybrała się do Galerii Sztuki Współczesnej, na wystawę: „DEBIUT – Adrianna Rękas i Wiesław Stępień MALARSTWO i RYSUNEK”.

Ekspozycja prezentowała ciekawe prace plastyczne. Niektóre dzieci twierdziły: „że to trochę inny świat”; „że w jednym miejscu, szybko, można zobaczyć cały rok”. Obcowanie ze sztuką dało dzieciom możliwość do rozwoju wyobraźni, twórczego myślenia. Większość Muchomorków patrząc na prace próbowała nadać im tytuły- niejednokrotnie trafne. Dla niektórych było to pierwsze takie „spotkanie”, ale sądząc po reakcjach, zainteresowaniu- na pewno nie ostatnie. Jeśli tematyka kolejnych wystaw będzie interesująca i odpowiednia, z pewnością, odwiedzimy jeszcze Galerię Sztuki Współczesnej.