W czwartek 13.03.2014 Muchomorki wybrały się na wystawę do Galerii Sztuki Współczesnej. Prezentowane były dzieła WIESŁAWA WAWRZYSZKO IN MEMORIAM, który był Członkiem Stowarzyszenia Artystów- Grupa Kołobrzeg. Sztuka Artysty łączy w sobie przestrzenność formy wynikającej z użycia specyficznych materiałów typu blacha metalowa, sklejka, masy plastyczne i inne elementy przestrzenne służące kompozycji oraz uzupełnienie formy poprzez kolor- wyciszony z akcentami barwnej plamy podbijającej idee dzieła. Wystawa pobudziła wyobraźnie dzieci, opowiadały chętnie o tym z czym im się kojarzy dany obraz, co im przypomina. Wypowiedzi były wielobarwne podobnie jak i obrazy. Muchomorki usatysfakcjonowane i szczęśliwe, pełne pozytywnych wrażeń wróciły do przedszkola. Wizyty w Galerii Sztuki Współczesnej przypadły Muchomorkom do gustu i postanowiliśmy zajrzeć do niej jeszcze nie raz.