W poniedziałek 3 grudnia dzieci z grupy III pojechały na wycieczkę do Fabryki zabawek pluszowych w Koszalinie.  Na początku przypomnieliśmy sobie o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do autokaru i zachowania się podczas jazdy autokarem, a także zasady kulturalnego zachowanie w miejscach publicznych. Po dotarciu na miejsce przywitała nas pani i zaprosiła do krojowni – było to miejsce gdzie po dostaniu projektu panie wycinają kształty maskotek z materiału oraz poszczególne ich elementy jak łapka, nóżka, uszy, główka.  Do wycinania służy maszyna dzięki której panie mogą wyciąć kilka takich samych kształtów, przed rozpoczęciem pracy  pani założyła specjalne rękawiczki chroniące  dłonie przed zranieniem podczas pracy.  W fabryce było dużo różnych stanowisk pracy, a każda pani robiła co innego, troszkę jak u nas w grupie podczas pracy w zespołach J. Następnie wybraliśmy misia, któremu trzeba było napełnić brzuszek za pomocą specjalnego urządzenia. Dzieci miały okazje zobaczyć jak zszywa się misie, pani pokazała nam metodę drabinkową.  Jak się okazało miś którego wybraliśmy dostaliśmy w prezencie do naszej sali. Misia nazwaliśmy Puchatek i jest gospodarzem kącika odpoczynku, służy dzieciom jak doradca i pocieszyciel gdy dzieci mają jakiś problem lub zmartwienie.